Přeskočit na obsah

BMW & Mercedes feat. Car-guy & Reatrac

  • od

První natáčení, které probíhalo za tmy a k tomu ještě přímo v ulicích města Plzně!

Během letních prázdnin jsem se domluvil s kamarády Michalem a Pepou, že bychom mohli natočit nějaké pěkné video o autech. Všichni tři máme motorismus moc rádi – Michal auta dováží ze zahraničí a Pepa s firmou Reatrac dává auta do pucu a upravuje je na závody.

V červenci Michal přivezl skvostné a vzácné BMW E31 850csi. Jednalo se o oldtimera z roku 1993 o výkonu 380 koní s motorem V12. Navíc jich bylo vyrobeno jen něco kolem 1500 ks!

Kluci měli na dílně ještě další klenot. Kromě bavoráka jsme do scénáře zařadili i o trochu mladší Mercedes-Benz R 129.

Hlavní role videoklipu jsme měli jasné, a tak se za tropického červencového večera, nebo spíš noci, mohlo jít na věc.

Natáčet jsme začali někdy kolem půl desáté večer. Měli jsme vybrané lokace – Náměstí Republiky, hlavní třídu z Košutky na Bolevec a na závěr garáže v nákupním centru Olympia. Měl jsem nějakou představu o záběrech, ale konkrétní nápady vznikaly až na místě. Vzhledem k možnostem, kterých nebylo mnoho (spousta kolemjdoucích lidí i aut), nebyl čas na experimenty a nějaké zdlouhavé přípravy.  A na zkoušení už vůbec. Prostě se jezdilo a natáčelo. Záběry jsou točené jednak z venku, ale také přímo z interiéru vozu. Vše pomocí stabilizátoru (gimbalu).

Velikou nápomocí nám byla Terka a Barča. Terka fotila backstage fotky a vzala si na starost komunikaci mezi námi a klukama v autech. Dorozumívali jsme se pomocí telefonů.

Barča byla pak naší dvorní řidičkou a vozila nás na místa natáčení.

Spát jsme šli kolem jedné ráno a natočilo se něco přes 300 GB materiálu. Všem moc děkuju za zážitek a zkušenost!